Mane galite sutikti įvairiose konferencijose bei techninėse bendruomenėse ne tik kaip klausytoją, bet ir kaip pranešėją

Daugiausia VilniusPHP, NoTrollsAllowed, rečiau OpenCamp, NFQ talks, KaunasPHP, ŠiauliaiPHP, Hack and Tell, VilniusScala, VilniusGolang, Minsk PHP Night susitikimuose ar Infoshow, AgileTour, PyCon, Write the Docs, BuildStuff bei Fosdem konferencijose. Taip pat dėsčiau NFQ akademijoje.

Just a typo? Drawing the line between data and logic

Sudėtingėjant projektams, didėja ir žmonių, bei jų specializacijų, kiekis. Kai kažkur padaroma teksto surinkimo klaida (angl. a typo), klientai nebūna patenkinti, bet keisčiausia, kad tokią klaidą ne visada pavyksta ištaisyti greitai.

Pranešime į skirtingus įrankius (Prismic, GraphQL) bei praktikas (Unit, AB testing) pažvelgiama per kodėl ir kaip greitai sistemose ištaisomos rašybos klaidos.

Sonic Pi: Live coding to make music

Gūdžiais pandemijos žiemos vakarais su draugais sugalvojome pasidaryti talentų vakarą.
Kiti mokėjo groti įvairiais instrumentais ar šiaip kažką įdomaus suvaidinti, bet iš dalykų, ką galima būtų
parodyti netechniniems žmonėms per video susitikimą, man (programuotojui) sugalvoti buvo sunku.

Ir tada prisiminiau pusiau juokais pasakytą posakį jis groja kompu.
Savaitę pasigilinus ir gimė mano pirmieji Live Coding Music Sync.

Fargate

Fargate yra AWS siūloma abstrakcija (serverless compute) norintiems paprasčiau paleisti docker container'ius. Pranešime trumpai pristatomas Fargate. Pasidalinama istorija, kaip ir kodėl buvo migruojama į Fargate. Pranešimo gale – trumpa demonstracija, kaip Fargate atrodo su PHP aplikacija.

Technologies changing how we think

Per pastaruosius 4 tūkstančius metų civilizacija patobulėjo, bet ne tik dėl matomų technologijų (pvz. ugnis, elektra), bet ir dėl nematomų („mąstymo“) technologijų.

Pranešimo turinys įkvėptas knygos: Nicholas Carr: The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains

Skaidrės, Renginys, Video

Amazon Web Service (AWS) infrastruktūra naudojasi milijonai klientų, bet kai prisijungti – atrodo, kad viskas yra skirta tik tau? Tokį jausmą leidžia užtikrinti sudėtinga identifikavimo ir saugumo sistema (IAM). Pakalbėkime, kokių idėjų galima būtų pasiimti iš AWS ir panaudoti savo kuriamų programų atpažinimo, sesijų, saugumo, izoliavimo ir pan. sprendimuose?..

Nes sprendžiant sudėtingas problemas to kitokio požiūrio dažniausiai ir pritrūksta.

Dalinuosi patirtimi iš buvimo NFQ Akademijos lektoriumi. Kaip eksperimentai su nestandartiniu turinio  pateikimu susilaukė daug gerų atsiliepimų.

Naudojant GitHub+ScreenRecorder+Docker pavyko sujungti greitai ir lėtai besimokančius, greitą rinkos keitimąsi ir mokymosi visą gyvenimą idėjas.

Skaidrės, Renginys

Realiuose projektuose be CI/CD dar lieka ir rankinio darbo. DNS, Network, Database, API keitimas yra sududėtingas ir kartais nešvarus (hackish) procesas, bet galima pamatyti tendenciją. Jei PHPUnit skatina tvarkingesnį kodą, tai gal migracijos skatina tvarkingesnę architektūrą? – apie tai ir pranešimas  

Go turi Goroutines, o PHP turi Coroutines: nors PHP veikia tik 1 gijoje/procesoriuje – vykdymą vis tiek galima pagreitinti. Ir tai galima padaryti naudojant vien PHP kalbos ir standartinės bibliotekos galimybes. Pranešime bus aptarti pavyzdžiai su yield (generators), CURLOPT_WRITEFUNCTION ir asinchroninio programavimo problemos apskritai.  

Trumpasis pranešimas skaitytas per Write the Docs Vilnius 2019

Trumpasis pranešimas skaitytas per Write the Docs Vilnius 2019

Dockerizing PHP Apps

Dockerio panaudojima kūrimo (angl. development) ir produkcinėje aplinkoje. Įžanga kas yra dockeris ir kaip pritaikyti PHP aplikaciją naudoti kartu su docker; (iš praktikos) privalumai ir trūkumai naudojant docker'į, dockerio naudojimo pavyzdys produkcinėje aplinkoje (AWS ECS)

VilniusPHP: Skaidrės, RenginysVideo

ŠiauliaiPHP: Skaidrės, Renginys

KaunasPHP: Skaidrės, Renginys, Nuotraukos

Offline-first WEB

Ko galima išmokti benaudojant Service Worker ir pritaikant svetaines veikti be interneto ryšio. Įranga į Progressive Web Apps, principai gerai naudotojo sąsajai pasiekti, bei patarimai pradedant naudoti šią technologiją.

Lightweight Architecture Decision Records

Trumpasis pranešimas apie dokumentaciją.

PWA with Symfony 4

Progressive Web Apps (PWA) palaikymas naršyklėse vis didėja, bet ar PWA yra tema tik Frontend'ui? Pranešime pasakojama, kaip pasiruošti aplinką patogiam PWA naudojimui savo Symfony 4 projekte: dažniausios klaidos, infrastruktūra, principai, kuriuos reikia permąstyti, bei vieta naujoms galimybėms

Real-time metrics with netdata

Real-time first metrics versija pritaikyta PHP bendruomenei

Real-time fist metrics

Sprendimus galima priimti vien pagal intuiciją arba galima remtis metrikomis. Dabartiniai įrankiai leidžia išgauti beveik realaus laiko metrikas. Todėl pranešime ir siūloma pradėti nuo realaus laiko metrikų, atsižvelgti į alternatyvas ir pagaliau suvokti, ką iš tikrųjų veikia sistema.

Pranešimas skirtas BuildStuff 2017

Skaidrės, Aprašymas, Video

JSON+Go in practice

Praktiniai pavyzdžiai, patarimai ir dažniausios klaidos, kai JSON naudojimas Go programavimo kalboje.

Skaidrės, Video, Meetup'as

Headless browsers

Naršyklės imitavimas vien su PHP, Headless Chrome, UI testavimas per Docker. T.y. ne vien apie Selenium+PhantomJS

Versijos:

WebCam based games

Internetinių kamerų panaudojimas žaidimų kūrimui: unikalumas, veikimo principai ir praktiniai patarimai. Pristatyta Fodem konferencijoje iliustruojant  demonstracijomis.

Skaidrės. Aprašymas. Video.

 

Mutation testing

Mutacijomis paremtas testavimas, naudojant PHP įrankius.

Kaip testus patogiai panaudoti kaip dar vieną dokumentacijos formą.

Video

Skaidrės

Server-Sent Events

Trumpa prezentacija, kas, kaip ir kodėl buvo naudotas Server-Sent-Events, kaip alternatyva WebSocket'ams dirbant su realaus laiko duomenimis.

Visualize the WHY

Viena iš naudingiausių vietų, kurių DEMO rodžiau per AgileTourVilnius 2016. Priartinimo panaudojimas projektų valdyme: lengvesniam perėjimui tarp detalių ir bendro vaizdo, lengvesnis alternatyvų parinkimas, kai pasikeičia prioritetai.

Docker on VDS?

Trumpa įžanga, kas yra Docker'is, DEMO su Docker'io panaudojimu Virtualiame Dedikuotame Serveryje (VDS), problemos naudojant Docker'į.

Skaidrės

Senesnė versija

Konkurenciniam pranašumui pasiekti, renkami istoriniai duomenys. Bet padidėjus lankomumui žinučių srautus sunku suvaldyti. Pristatomos problemos, klasikiniai ir egzotiški resursų valdymo sprendimai.

Introduction to Augmented Reality

Trumpasis pranešimas skirtas specialiai Fosdem konferencijai: kas yra Augmented Reality, koncepcijos, įrankiai, sprendimai ir padarytos klaidos.

Inverting client-server architecture

Visi taip priprate prie kliento -> Serverio architetkūros, kad net nesusimąstome, kad galima būtų padaryti ir atvirkščiai. Pristatoma API naudojimas kliento (pvz. desktop) pusėje ir Google Analytics serverio pusėje.

Multimodel Databases – dar vienas duomenų bazių tipas: problemos, palyginimas su CQRS, apibūdinimas, demo

Augmented Reality Costume: From Zero to Hero

Techninės detalės, kaip buvo gaminamas praturtintos realybės kostiumas.

Daugiausia dėmesio skiriama vaizdo atpažinimo (Computer vision) ir 3D grafikos technologijoms, naudotiems įrankiams ir dažniausioms klaidoms.

Susiję: Hack & Tell versija

Išlipus iš 1 PHP failo

Orientuotas į PHP pradedančiuosius.
Sintaksės išmokimams ir pabandymams dažniausiai įtelpama į 1 failą. Bet suvaldyti kodą, kai jo daugėja būna sudėtinga. Pristatyme pasidalinama 3 praktiniais patarimais, ką mokytis yra naudingiausia.

Praktiniai patarimai planuojant naudoti integracinius (angl. acceptanece)  testus.

Trumpas pristatymas, kas, kaip ir kam naudojamas JSON-LinkdeData

Trumpas pristatymas, kaip išnaudoti PHPStorm galimybes ar netgi pasirašyti savo Įskiepį PHPStormui

Praktinis pavyzdys, kodėl Scala programavimo kalba buvo pasirinkta, kai norima išnaudoti grafinės sąsajos galimybes.

Pranešimas požiūrio praplėtimui. Su kokiomis problemomis iš tikrųjų susiduria aklieji naršydami svetaines.

Pranešimas požiūrio praplėtimui. Mastelio keitimu paremta naudotojo sąsaja: atitolinimas kaip įgimtas veiksmas, techninis įgyvendinimas, alternatyvos ir panaudojimas ateityje.

Grafų duomenų bazių apžvalga naudojant OrientDB kaip vieną iš pavyzdžių  (v1v2)

Apžvelgiama denormalizacijas ir kitos reliacinių duomenų bazių spartinimo metodikos

Pranešimas požiūrio praplėtimui. Kaip tos pačios informacijos perpiešimas diagrama, ikona ar tekstu gali palengvinti problemos sprendimą.

Nors PHP nėra funkciniam programavimui pritaikyta kalba, nemažai FP idėjų gražiai įsilieja ir į PHP (v1, v3)

Funkcinis-objektinis programavimas

Vienas pirmųjų bandymų palyginti Objektinio ir Funkcinio programavimo principus (pdf, svg)

Pirmas viešas pristatymas (dar 2010-tais). Kaip panaudoti Blender pristatymų kūrimui.