Mane galite sutikti įvairiose konferencijose bei techninėse bendruomenėse ne tik kaip klausytoją, bet ir kaip pranešėją.
Daugiausia VilniusPHP, NoTrollsAllowed, rečiau OpenCamp, NFQ talks, KaunasPHP, ŠiauliaiPHP, Hack and Tell, VilniusScala, VilniusGolang, Minsk PHP Night susitikimuose ar Infoshow, AgileTour, PyCon, Write the Docs, BuildStuff bei Fosdem konferencijose. Taip pat dėsčiau NFQ akademijoje.
Sudėtingėjant projektams, didėja ir žmonių, bei jų specializacijų, kiekis. Kai kažkur padaroma teksto surinkimo klaida (angl. a typo), klientai nebūna patenkinti, bet keisčiausia, kad tokią klaidą ne visada pavyksta ištaisyti greitai.
Pranešime į skirtingus įrankius (Prismic, GraphQL) bei praktikas (Unit, AB testing) pažvelgiama per kodėl ir kaip greitai sistemose ištaisomos rašybos klaidos.
Gūdžiais pandemijos žiemos vakarais su draugais sugalvojome pasidaryti talentų vakarą.
Kiti mokėjo groti įvairiais instrumentais ar šiaip kažką įdomaus suvaidinti, bet iš dalykų, ką galima būtų
parodyti netechniniems žmonėms per video susitikimą, man (programuotojui) sugalvoti buvo sunku.
Ir tada prisiminiau pusiau juokais pasakytą posakį jis groja kompu.
Savaitę pasigilinus ir gimė mano pirmieji Live Coding Music Sync.
Fargate yra AWS siūloma abstrakcija (serverless compute) norintiems paprasčiau paleisti docker container'ius. Pranešime trumpai pristatomas Fargate. Pasidalinama istorija, kaip ir kodėl buvo migruojama į Fargate. Pranešimo gale – trumpa demonstracija, kaip Fargate atrodo su PHP aplikacija.
Per pastaruosius 4 tūkstančius metų civilizacija patobulėjo, bet ne tik dėl matomų technologijų (pvz. ugnis, elektra), bet ir dėl nematomų („mąstymo“) technologijų.
Pranešimo turinys įkvėptas knygos: Nicholas Carr: The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains
Amazon Web Service (AWS) infrastruktūra naudojasi milijonai klientų, bet kai prisijungti – atrodo, kad viskas yra skirta tik tau? Tokį jausmą leidžia užtikrinti sudėtinga identifikavimo ir saugumo sistema (IAM). Pakalbėkime, kokių idėjų galima būtų pasiimti iš AWS ir panaudoti savo kuriamų programų atpažinimo, sesijų, saugumo, izoliavimo ir pan. sprendimuose?..
Nes sprendžiant sudėtingas problemas to kitokio požiūrio dažniausiai ir pritrūksta.
Dalinuosi patirtimi iš buvimo NFQ Akademijos lektoriumi. Kaip eksperimentai su nestandartiniu turinio pateikimu susilaukė daug gerų atsiliepimų.
Naudojant GitHub+ScreenRecorder+Docker pavyko sujungti greitai ir lėtai besimokančius, greitą rinkos keitimąsi ir mokymosi visą gyvenimą idėjas.
Realiuose projektuose be CI/CD dar lieka ir rankinio darbo. DNS, Network, Database, API keitimas yra sududėtingas ir kartais nešvarus (hackish) procesas, bet galima pamatyti tendenciją. Jei PHPUnit skatina tvarkingesnį kodą, tai gal migracijos skatina tvarkingesnę architektūrą? – apie tai ir pranešimas
Go turi Goroutines, o PHP turi Coroutines: nors PHP veikia tik 1 gijoje/procesoriuje – vykdymą vis tiek galima pagreitinti. Ir tai galima padaryti naudojant vien PHP kalbos ir standartinės bibliotekos galimybes. Pranešime bus aptarti pavyzdžiai su yield (generators), CURLOPT_WRITEFUNCTION ir asinchroninio programavimo problemos apskritai.
Dockerio panaudojima kūrimo (angl. development) ir produkcinėje aplinkoje. Įžanga kas yra dockeris ir kaip pritaikyti PHP aplikaciją naudoti kartu su docker; (iš praktikos) privalumai ir trūkumai naudojant docker'į, dockerio naudojimo pavyzdys produkcinėje aplinkoje (AWS ECS)
Progressive Web Apps (PWA) palaikymas naršyklėse vis didėja, bet ar PWA yra tema tik Frontend'ui? Pranešime pasakojama, kaip pasiruošti aplinką patogiam PWA naudojimui savo Symfony 4 projekte: dažniausios klaidos, infrastruktūra, principai, kuriuos reikia permąstyti, bei vieta naujoms galimybėms
Sprendimus galima priimti vien pagal intuiciją arba galima remtis metrikomis. Dabartiniai įrankiai leidžia išgauti beveik realaus laiko metrikas. Todėl pranešime ir siūloma pradėti nuo realaus laiko metrikų, atsižvelgti į alternatyvas ir pagaliau suvokti, ką iš tikrųjų veikia sistema.
Pranešimas skirtas BuildStuff 2017
Trumpa prezentacija, kas, kaip ir kodėl buvo naudotas Server-Sent-Events, kaip alternatyva WebSocket'ams dirbant su realaus laiko duomenimis.
Viena iš naudingiausių vietų, kurių DEMO rodžiau per AgileTourVilnius 2016. Priartinimo panaudojimas projektų valdyme: lengvesniam perėjimui tarp detalių ir bendro vaizdo, lengvesnis alternatyvų parinkimas, kai pasikeičia prioritetai.
Trumpa įžanga, kas yra Docker'is, DEMO su Docker'io panaudojimu Virtualiame Dedikuotame Serveryje (VDS), problemos naudojant Docker'į.
Konkurenciniam pranašumui pasiekti, renkami istoriniai duomenys. Bet padidėjus lankomumui žinučių srautus sunku suvaldyti. Pristatomos problemos, klasikiniai ir egzotiški resursų valdymo sprendimai.
Multimodel Databases – dar vienas duomenų bazių tipas: problemos, palyginimas su CQRS, apibūdinimas, demo
Techninės detalės, kaip buvo gaminamas praturtintos realybės kostiumas.
Daugiausia dėmesio skiriama vaizdo atpažinimo (Computer vision) ir 3D grafikos technologijoms, naudotiems įrankiams ir dažniausioms klaidoms.
Susiję: Hack & Tell versija
Praktiniai patarimai planuojant naudoti integracinius (angl. acceptanece) testus.
Trumpas pristatymas, kaip išnaudoti PHPStorm galimybes ar netgi pasirašyti savo Įskiepį PHPStormui
Praktinis pavyzdys, kodėl Scala programavimo kalba buvo pasirinkta, kai norima išnaudoti grafinės sąsajos galimybes.
Pranešimas požiūrio praplėtimui. Su kokiomis problemomis iš tikrųjų susiduria aklieji naršydami svetaines.
Pranešimas požiūrio praplėtimui. Mastelio keitimu paremta naudotojo sąsaja: atitolinimas kaip įgimtas veiksmas, techninis įgyvendinimas, alternatyvos ir panaudojimas ateityje.
Pranešimas požiūrio praplėtimui. Kaip tos pačios informacijos perpiešimas diagrama, ikona ar tekstu gali palengvinti problemos sprendimą.
Pirmas viešas pristatymas (dar 2010-tais). Kaip panaudoti Blender pristatymų kūrimui.